|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Na silnici II/379 mezi Velkou Bíteší a obcí Křoví je jeden most nový a druhý zcela zrekonstruovaný

Novinky

21. 11. 2017

Na silnici II/379 mezi Velkou Bíteší a obcí Křoví je jeden most nový a druhý zcela zrekonstruovaný

V listopadu skončily práce na silnici II/379 mezi Velkou Bíteší a Tišnovem. V místě původního vedení komunikace byl kompletně zrekonstruován most přes Bílý potok, který nově bude sloužit jako příjezd k zahrádkám a obsluze lesního hospodářství. Most byl již v nevyhovujícím stavu, a proto bylo rozhodnuto o jeho kompletní opravě. Oprava spočívala ve zbourání stávajícího příslušenství mostu a parapetních zdí vč. svahových křídel, a po následném očištění, byla přespárována, z rubu obetonována a nově zaizolována. Založení mostu zůstalo beze změn. Na mostě je nové záchytné zařízení, ocelové zábradelní svodidlo se svislou výplní, které je před a za mostem ukončeno krátkými výškovými náběhy. Koryto potoka bylo vyčištěno a narovnáno. Dno koryta pod mostem bylo zpevněno lomovým kamenem do betonu ukončeným betonovými prahy.

Nový most následně vznikl nedaleko stávajícího mostu, konkrétně 75 m jižně. Nový most byl vybudován za účelem změny směrového vedení (napřímení) komunikace. Most překlenuje údolí Bílého potoka. Nosná konstrukce mostu je monolitický předpjatý spojitý nosník o rozpětí 17,5 + 25 + 17,5 m. Založení mostu je hlubinné na vrtaných pilotách. Které jsou vetknuty do základu. Spodní stavbu tvoří krajní opěry se zavěšenými křídly a se dvěma středními podpěrami. Na mostě je nové záchytné zařízení, zábradelní svodidlo se svislou výplní .

 

Základní informace:

Název: II/379 Velká Bíteš – křížení s III/3792

Objednatel: Kraj Vysočina

Zhotovitel: EUROVIA CS

Doba realizace: 10/2016 - 11/2017

 

Novinky

3. 9. 2018

Hlavní opravy I/35, Koutníkovy ulice v Hradci Králové končí

Hlavní práce na Koutníkově ulici v Hradci Králové na I/35 se blíží ke konci a od 9. září bude průjezd místem bez omezení. Do konce září budou probíhat ještě dokončovací práce. Opravu silnice provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.
více zde

28. 8. 2018

Omezení dopravy na D1 u Prahy končí, opravy jsou pro letošní rok hotové

Na úseku dálnice D1 v km 12 – 16 u Prahy opravy pro letošní rok končí. Místem projedou řidiči bez omezení již o posledním víkendu letních prázdnin, tj. …
více zde