|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Skončila rekonstrukce silnice II/232 Břasy-Liblín

Novinky

24. 11. 2017

Skončila rekonstrukce silnice II/232 Břasy-Liblín

Slavnostním přestřižením pásky skončila ve čtvrtek 23. listopadu rekonstrukce silnice II/232 Břasy – Liblín. Jedná se o rekonstrukci komunikace II/232 v části úseku od obce Břasy přes Újezd u sv. Kříže a končící před mostem přes řeku Berounku v Liblíně. Délka opravovaného úseku byla 10 350 metrů. Stavba byla rozvržena do pěti pracovních etap,  navržených  s ohledem na nutnost realizace úseků po polovinách. Doprava v těchto úsecích byla řízena světelnými signály.

V rámci rekonstrukce byla mj. provedena oprava krytu vozovky, sjednocení šířky komunikace a realizace nového dopravního značení. V části komunikace II/232 mezi Újezdem u sv. Kříže a křižovatkou do obce Němčovice (délka 1 740m) byla provedena kompletní výměna konstrukčních vrstev vozovky. Do výstavby tohoto úseku byla zahrnuta i úprava dvou autobusových zastávek ČSAD s doplněním kompletní konstrukce nástupišť.

Stěny na Liblínské skále byly zajištěny ocelovou hexagonální sítí.  Stabilita komunikace naproti Liblínské skále byla zajištěna železobetonovými římsami, upevněnými na vrtaných mikropilotách a kotvách.   V obci Liblín byla v komunikaci vybudována nová dešťová kanalizace a gabionová zeď.

Na předpolí mostního objektu přes řeku Berounku v Liblíně byly postaveny železobetonové opěrné zdi a zemní těleso z armované zeminy z prvků GREEN TERRAMESH.

V celém rekonstruovaném úseku komunikace byly opraveny vybrané propustky, pročištěny příkopy a upraveny krajnice.

 

Základní informace:

Název: Rekonstrukce silnice II/232 Břasy-Liblín, dokončení

Investor: Správa a údržba Plzeňského kraje

Zhotovitel: EUROVIA CS

Doba realizace: 03/2017 – 11/2017

Celková cena díla: 87, 9 mil. CZK

 

Novinky

3. 9. 2018

Hlavní opravy I/35, Koutníkovy ulice v Hradci Králové končí

Hlavní práce na Koutníkově ulici v Hradci Králové na I/35 se blíží ke konci a od 9. září bude průjezd místem bez omezení. Do konce září budou probíhat ještě dokončovací práce. Opravu silnice provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.
více zde

28. 8. 2018

Omezení dopravy na D1 u Prahy končí, opravy jsou pro letošní rok hotové

Na úseku dálnice D1 v km 12 – 16 u Prahy opravy pro letošní rok končí. Místem projedou řidiči bez omezení již o posledním víkendu letních prázdnin, tj. …
více zde