|
Na společné cestě
Hlavní stránka>Novinky>Slavnostním poklepáním začala stavba obchvatu Řevničova na D6

Novinky

12. 12. 2017

Slavnostním poklepáním začala stavba obchvatu Řevničova na D6

V úterý 12. prosince se v Krušovicích uskutečnilo slavnostní poklepání hned dvou staveb na dálnici D6, a to D6 Nové Strašecí – Řevničov a D6 Řevničov, obchvat. Druhý jmenovaný projekt bude realizovat EUROVIA CS jako člen sdružení se společnostmi Metrostav a Swietelsky.

Obchvat Řevničova na dálnici D6 bude dlouhý 4,2 km a v budoucnu zkrátí řidičům cestu v této oblasti. Jízda bude rovněž bezpečnější a komfortnější. Nová trasa bude obchvatem Řevničova a zároveň obce Krušovice. Trasa se napojí na stávající I/6 mimoúrovňovou křižovatkou na D6 v obci Řevničov. Samotný obchvat bude veden východně od obce.

Součástí projektu je také výstavba 4 mostů na dálnici, 2 mostů přes dálnici a 1 mostu na ostatních komunikacích. Vzniknou rovněž 2 protihlukové stěny.

 

Základní informace:

Název: R6 (D6) Řevničov, obchvat

Investor: ŘSD ČR

Zhotovitel: Metrostav + EUROVIA CS + Swietelsky stavební

EUROVIA CS

Cena díla: 1 073 707 778 CZK

Doba realizace: 12/2017 – 03/2021

 

Novinky

14. 3. 2018

Rekonstrukce mostu u Brandýsa nad Labem začne demolicí stávajícího mostu

Řidiče na dálnici D10 čeká omezení dopravy. V polovině března konkrétně o víkendu 17. a 18. března začnou práce na rekonstrukci mostu na silnici II/101 mezi Brandýsem nad Labem a Zápy. Práce odstartují bouráním poloviny stávajícího mostu. Druhá polovina bude zbourána následující víkend 24. a 25. března. V místě následně vyroste nový most. Dané práce si vyžádají kompletní vyloučení dopravy na dálnici D10 a silnici II/101. Práce provede EUROVIA CS pro Krajskou správu a údržbu silnic Středočeského kraje. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
více zde

14. 3. 2018

Stavební společnost EUROVIA CS má nového člena představenstva

Ing. Erika Kohoutová (34 let), personální ředitelka EUROVIA CS, se současně stala také členkou představenstva společnosti.
více zde